třídící stroj čeština

Synonyma třídící stroj synonyma

Která slova mají podobný význam jako třídící stroj?

třídící stroj čeština » čeština

klasifikátor

Příklady třídící stroj příklady

Jak se používá třídící stroj?

Jednoduché věty

Míchačka je stroj, který míchá beton nebo maltu.
Ten stroj zabírá hodně místa.
Tento stroj je teď zastaralý.
Koupil jsem si nový šicí stroj.
Koupila jsem si nový šicí stroj.
Jen málo lidí má psací stroj.
Kde je můj stroj času?
Moje babička hodně používala šicí stroj, když byla mladší.
Víte, kdo vynalezl tento stroj?

Citáty ze zpravodajství a publicistiky

Hlavní roli mohou hrát převratné technické objevy - parní stroj, počítače, internet.
Pravda ale je, že transformace prezidentské kanceláře ve stroj pro vztahy s veřejností začala už za Jelcina, když Anatolij Čubajs řídil předvolební kampaň v roce 1996.
Za takových okolností Bernanke efektivně využil role toho, kdo řídí mocný stroj na tištění dolarů známý jako Federální rezervní systém USA.
Žádná jiná země nebude schopná promazat stroj světové ekonomiky, začne-li americké hospodářství skřípat.
Přesto existují náznaky, že stroj EU si zatím vede docela dobře i bez ústavy.
To znamená zaměřit se na technologie, které zvyšují efektivitu, jako jsou bezdrátová komunikace, komunikace stroj-stroj, chytré měření nebo kvalitnější řízení výroby.
Není to žádný stroj, který funguje sám od sebe, ale spíše cosi, pro co musí žít a pracovat sami Evropané.
Bylo by určitě prospěšné, kdyby Evropa něco vytěžila z masivní tvorby nových pracovních příležitostí a kdyby Spojené státy, ten mamutí stroj na práci, posílil svou produktivitu.
Ochotně sice přiznáváme, že nevíme všechno o tom, jak létá helikoptéra nebo jak pracuje tiskařský stroj, ale ohledně své nevědomosti nejsme ani zdaleka dost skromní.
Po dvaceti generacích bude mít každý stroj více než milion potomků.
Chceme-li zkonstruovat stroj na léčbu, potřebujeme, aby počítače dokázaly spojovat různé koncepty tak, že z nich vzejdou nečekané konfigurace.
Parní stroj se však vyvíjel dál, až vnesl revoluci do výroby a dopravy, změnil světové dějiny i postavení Velké Británie v nich - a zpětně zvýšil výhodu spojenou s existencí uhelných zásob v Británii.
Podle jeho názoru mozek není Turingův stroj, který zachází se symboly podle tabulky pravidel, což je model, na jehož základě jsou konstruovány počítače a umělá inteligence.
Navíc není možné, aby Krugman dokázal zjistit, že toto sucho způsobilo globální oteplování, aniž by měl stroj času: klimatické modely odhadují, že taková detekce bude možná nejdříve roku 2048.
Mozek je tedy induktivní stroj, který předpovídá budoucnost na základě hledání podobností, na mnoha různých úrovních, mezi současností a minulostí.
Do roku 2020 dosáhne globální internetová populace pěti miliard uživatelů, vznikne deset miliard nových propojení stroj-stroj a mobilní datový provoz se jedenáctinásobně zvýší.
Ve skutečnosti je to především zábavní společnost, jejíž převážná část příjmů plyne z filmových a televizních práv. Ovšem zároveň, což je důležitější, je to propagandistický stroj vyhrazený pravicovým cílům a politickým osobnostem.
Poškozen byl tiskařský stroj.
Spojování lidských chirurgických zkušeností se stroji a komputerizovanými technologiemi je hnacím motorem pokroku v oblasti neurochirurgie, kdy robotická chirurgie slouží jako významný model přínosnosti rozhraní člověk-stroj.
Turing nadnesl, že jednoduché zařízení, jež nazval Univerzální Turingův stroj, by mohlo provádět všechny výpočty a logické operace tím, že by četlo a modifikovalo lineární řadu symbolů.

Možná hledáte...