Дарвин ruština

Darwin

Význam Дарвин význam

Co v ruštině znamená Дарвин?

Дарвин

город в Австралии, столица Северной Территории
Doporučujeme...Patnáct vět ruskyJazyky | ЯзыкиTo nejdůležitější, co v ruštině potřebujete k tomu, abyste si mohli popovídat o cizích jazycích.Naučit se 15vet.cz »

Překlad Дарвин překlad

Jak z ruštiny přeložit Дарвин?

Дарвин ruština » čeština

Darwin

Příklady Дарвин příklady

Jak se v ruštině používá Дарвин?

Citáty z filmových titulků

Как я понимаю, их уже завезли. в Порт-Морсби и Дарвин.
Prý už je mají v Port Moresby a v Darwinu.
Это мой помощник Арне Дарвин.
To je můj asistent, Arne Darvin.
Вы им не нравитесь, мистер Дарвин.
Vás rádi nemají.
Мистер Дарвин, будете говорить?
Darvine, chcete něco říct?
Я уверен, это можно устроить, мистер Дарвин. Часовые.
To půjde určitě zařídit, Darvine.
Верно ли, что Дарвин держал под стеклом кусок вермишели пока что-то экстраординарное...не заставило ее внезапно обрести свободу воли?
Není-liž pravda, Darwin dal do sklenice žížalu a pak pomocí mimořádné mozkové aktivity s ní pohl?
Дарвин был хорошим рассказчиком.
Darwin byl dobrý vypravěč.
Вы - еще больший мерзхавец, чем Дарвин.
Jste horší než ten darebák Darwin.
Я против, Дарвин.
To je moc, Darwine.
Или Дарвин и Минерва Мейфлауэр?
Nebo Darwin a Minerva Mayflowerovi?
Обезьяны, Дарвин, все это конечно любопытно, но как-то все это уж слишком просто.
Darwin s opicema je hezká pohádka. To by bylo moc snadný.
Его настоящее имя Арн Дарвин. он - клингон, измененный, чтобы выглядеть человеком.
Pravé jméno je Arne Darvin. Je to Klingon s lidskou tváří.
Это - Дарвин, как он выглядел в этот промежуток времени.
Takto vypadá Darvin v této době.
Мы знаем, Дарвин был там несколько часов назад.
Víme, že tam před pár hodinami byl Darvin.
Doporučujeme...Patnáct vět ruskyPráce a zaměstnání | Работа и профессияPatnáct nejdůležitějších vět, které v ruštině potřebujete, když chcete konverzovat o práci a zaměstnání.Naučit se 15vet.cz »

Citáty ze zpravodajství a publicistiky

Именно в такой ситуации оказался Чарльз Дарвин в конце 1830-ых и в начале 1840-ых годов, когда он разработал принцип естественного выбора и его революционную сущность: все формы жизни на Земли, возможно, произошли от одного общего предка.
Právě takové byly okolnosti, v nichž se na přelomu 30. a 40. let 19. století ocitl Charles Darwin, když vynašel princip přírodního výběru a jeho revoluční důsledek: všechny formy života na Zemi se mohly vyvinout z jediného společného prapředka.
Трудно представить, что кто-то может считать великодушие проблемой, но Чарльз Дарвин считал.
Je těžké si představit, že někdo projevy dobra považuje za problém, ale pro Charlese Darwina to platilo.
Но они не исчезают, и Дарвин был так озадачен этим, что говорил об альтруизме как о проблеме, которая могла оказаться фатальной для всей его теории эволюции.
Oni ovšem zůstávají a Darwina to natolik mátlo, že o altruismu mluvil jako o problému, který by se mohl ukázat jako fatální pro celou jeho teorii evoluce.
Дарвин не был единственным ученым, которого занимал вопрос эволюции великодушия.
Darwin nebyl jediným vědcem, jehož otázka evoluce dobroty fascinovala.
Эти понятия являются наследием иудео-христианского мировоззрения, а идеи первых эволюционистов 18-го века - таких как дед Чарльза Дарвина, Эразм Дарвин - сформировались под воздействием религиозного объяснения происхождения.
Tato koncepce je židovskokřesťanským dědictvím a raní evolucionisté 18. století - jako Darwinův dědeček Erasmus - zasazovali své myšlenky do kontextu tohoto náboženského vysvětlení původu života.
Сам Дарвин находился под серьезным влиянием христианских идей, особенно там, где этого можно было ожидать меньше всего, как, например, в теории естественного отбора - этом проклятии для церкви - как движущей силы эволюции.
Sám Darwin byl křesťanskými myšlenkami značně ovlivněn, zejména tam, kde to nejméně očekáváme: ve své víře v přirozenou selekci - ono prokletí církve - coby motivační sílu evoluce.
Внимание, которое Дарвин уделяет адаптации к окружающей среде, обусловлено его христианским воспитанием.
Za Darwinovým důrazem na adaptaci ležela jeho křesťanská výchova.
Дарвин признавал творческую силу природы живых организмов.
Darwin podstatu organismů a jejich orgánů coby plánovaného díla přijal.
В своей более поздней работе Дарвин ввёл ещё один критерий отбора, который может быть таким же важным, но которому уделяли гораздо меньше внимания: предпочтение противоположного пола или половой отбор.
Ve svém pozdějším díle Darwin zavedl další selekční kriterium, které může být neméně významné, a přece se mu dostalo mnohem méně pozornosti: zvýhodnění při páření čili pohlavní výběr.
Поэтому Дарвин предположил, что они должны увеличивать вероятность появления большего количества потомков, делая самцов более привлекательными для самок.
Darwin proto prohlásil, že musejí zvyšovat pravděpodobnost potomků tím, že zvyšují přitažlivost samců pro jejich samičí družky.
Поскольку Дарвин не думал, что самки павлинов и львицы руководствуются в своём выборе самцов чистой эстетикой, ему требовалось найти рациональное объяснение предпочтения самками самцов с мешающими характеристиками.
Poněvadž Darwin nevěřil, že by volbu partnera k páření určovala u samic pávů a lvů čistě estetika, musel přijít na racionální důvod jejich zájmu o samce s význačnými znaky ztěžujícími přežití.
Неизбежным результатом, как впервые предположил Чарльз Дарвин, был отбор тех родов, которые были наиболее способными к выживанию, и особенно к воспроизведению потомства в существующих условиях.
Nutným důsledkem, prvně vytušeným Charlesem Darwinem, byla selekce těch linií, jež byly za daných podmínek nejlépe připraveny k přežití a zejména ke zplození potomstva.

Možná hledáte...

Doporučujeme...Patnáct vět ruskyOdkud jste? | Откуда вы?Pár vět, které se vám budou hodit, až se budete s někým rusky bavit o tom, odkud pocházíte a kde bydlíte.Naučit se 15vet.cz »