e | C | že | we

ce čeština

Příklady ce příklady

Jak se používá ce?

Citáty z filmových titulků

Ať počká v 206-ce. - Ano, pane.
Ce soir jdeš pozdě.
Já jsem Mao Ce-tung, jsem P. P.
Che Guevara, vůdce kubánských partyzánů. a Mao Ce-tung, vůdce Komunistické strany Číny do roku 1949.
Mao Ce-tung!
Karel Marx, Che Guevara, Lenin a Mao Ce-tung.
En-ten-tý-ky dva špa-lí-ky bou-le by-la ve-li-ká, ja-ko ce-lá Af-ri.
Ano, tito fanatičtí lupiči, vedeni tzv. Mao Ce-tungem, zaskočili slečnu Spumovou na jediný, leč osudný okamžik.
Mao Ce-Tung měl pravdu.
Lž-í-ce.
Ce se pak stane s Hikarim 109?
Není pochyb, že Stalin uzavřel pakt s Mao Ce-tungem a jestli se s Čínou dostaneme do konfliktu, poskytne jí atomové bomby.
Ka-stra-ce! Ka-stra-ce.
Co ce děje, Chrisi?
Ať počká v 206-ce.
Est-ce que vous.?
Ceremoniář: Jsem přece ce-ce-ceremoniář!
Já jsem Mao Ce-tung, jsem P.
Ať už Mao Ce-Tung žije, nebo ne, Lin Piao drží ústřední výbor pod krkem a Liou Šao-čchi je na něj krátký, takže uvidíme, jestli Čou En-laj bude moci vyklouznout a nastoupit alespoň v druhé půlce.
Věz-ni-ce.
Systém nikdy dobrovolně nezlepší zoufalou.situ-a-ce pracující třídy.
Mao Ce-tung měl pravdu.
Mao Ce-Tung je neschopný.
To není Kristus. 70 CE.
No jak jste pak dospěli k 70 CE. z kusu, který je 32 CE?
Vy jste neříkal 32 CE.
V pořádku. Bylo to datum shodné s kouskem 32 CE?
Takže vaše datum je 32 CE.
Mao Ce-tung má pravdu.
Ce se má stát domu?
Proboha, ce je to s váma?
Podívejte se na důkaz CE-856.
A-ce.
A-ce, bacha.

Citáty ze zpravodajství a publicistiky

Designovaný nástupce Mao Ce-tunga, Chua Kuo-feng, povznesl tento přístup na uměleckou formu.
Když roku 1949 Čankajšek ustoupil na Tchaj-wan, aby vytvořil Čínskou republiku jako protipól Mao Ce-tungovy Čínské lidové republiky, usiloval o udržení svého diktátorského režimu.
Když Mao Ce-tung navštívil v Mandžusku moderní ocelárnu a hovořil s tamními experty, údajně přestal být přesvědčený, že domácí pece jsou dobrý nápad, ale obával se důsledků plynoucích ze ztráty lidového zápalu.
Posledním počinem, jehož chce čínský prezident Ťiang Ce-min dosáhnout ve své funkci - tu opustí na sjezdu Komunistické strany, který začíná sedmého listopadu - je uvidět podnikatele ve vedení Strany.
Zatímco civilní vedení je stále rozptýlenější (každý čínský vůdce od Mao Ce-tunga byl vždy slabší než jeho předchůdce), armáda má od roku 1990 větší autonomii a prudce rostoucí rozpočty.
Před třiceti lety Richard Nixon a Mao Ce-tung obrátili světovou politiku vzhůru nohama, když si Amerika i Čína uvědomily, že Sovětský svaz je větší hrozbou než tyto dva státy sobě navzájem.
Když jsem před několika lety poprvé přijížděl do Číny, prezident Clinton zrovna opouštěl Peking, kde se mu v historické televizní diskusi s čínským prezidentem Ťiang Ce-minem podařilo okouzlit celý čínský národ.
V roce 1976, kdy zemřel Mao Ce-tung, bylo venkovské hospodářství v troskách.
Tunga v roce 1996 dosadil bývalý čínský president Ťiang Ce-min a v roce 2002 jej Ťiang otevřeně podporoval do druhého období.
Špehování přesto do Číny nepřišlo ani s počítačovou ani s Mao Ce-tungovou kulturní revolucí.
Jejich hlavním tématem - na které se spolu s nimi zaměřuje vesměs celý svět - je nástupnictví prezidenta Ťiang Ce-mina a premiéra Ču Žung-ťi.
A pravda: ti lidé na Západě, kteří pěli chválu Mao Ce Tungovi, Castrovi nebo Honeckerovi, jen zřídka volali po dovozu jejich teroru na Západ.
Nikdy nekritizoval Mao Ce-tungovu Čínu, nejvražednější režim po druhé světové válce, zato neustále odsuzoval jihoafrický apartheid.
Kaddáfího strategie zabrzdila růst státních institucí, jelikož si vyžádala, podobně jako Kulturní revoluce Mao Ce-tunga v Číně, podřízení jejich rozvoje potřebám všeobjímající vize transformace.
Kadrí opakovaně pronášel k členům pochodu projevy, v nichž se nerozpakoval směšovat politické metafory a označit se za novodobého Mao Ce-tunga na cestě, která rozpoutá džihád, očistí systém a zahájí jakousi pákistánskou verzi arabského jara.
Když se posledně čínský prezident Ťiang Ce-min zúčastnil globálního fóra časopisu Fortune v Hongkongu, dostal od výkonného ředitele vydavatelské společnosti Time-Warner Geralda Levina cenu pojmenovanou podle Abrahama Lincolna.
A skutečně: čínský prezident a nejvyšší vůdce země Ťiang Ce-min spoléhá při udržování své vlády na práci špionů ze státního Úřadu pro veřejnou bezpečnost a Úřadu pro národní obranu.
Bank of England se přesunula od QE k CE (úvěrovému uvolňování) a japonská centrální banka opakovaně zvýšila objem svých QE operací.
Při své první ze dvou loňských misí do Pekingu se Kim Čong-il zeptal čínského prezidenta Ťianga Ce-mina, jak dospět k tržní ekonomice a neohrozit přitom totalitní diktaturu.
Kromě přítomnosti několika vojáků Lidově osvobozenecké armády byste se museli velmi snažit, abyste našli jakékoliv viditelné důkazy o vládnoucím komunistickém režimu nebo jeho zakladateli Mao Ce-tungovi.
Paradoxně, leč nikoli nečekaně, se protijaponským nacionalismem inspiroval i Mao Ce-tungův boj proti Kuomintangu.
Po smrti Stalina a Mao Ce-tunga tak začaly v Sovětském svazu i v Číně vznikat podzemní sítě disidentů.