finále čeština

Význam finále význam

Co znamená finále?

finále

sport. zápas, jehož výsledek rozhoduje o vítězi turnaje hud. poslední část skladby přen. poslední úsek určité události

Synonyma finále synonyma

Která slova mají podobný význam jako finále?

Ve finále střílení holubů.
Znenadání orchestr vzplane v úžasném finále, ve kterém hodiny temna střídají hodiny světla.
A teď přijde finále.
Jo a co bude finále?
Finále.
Finále!
Dumbo, ty budeš finále!
Teď ti poradím to velké finále.
Nečekaně, z boční kulisy, vyběhne tvoje finále.
A kdo je tvoje finále?
Velké finále velké hry.
Přichází vaše sólo a finále baletu.
Jack Cushingham a Larry Blake hrají proti Franku de Nottovi a Miku Cohenovi ve finále mistrovství v binoklu.
Tohle se zase nehodí do finále.
Nezapomeňte, že je to finále prvního aktu.
Náš pluk loni v prosinci prohrál finále, ale letos vyhrajeme.
Ale jestli dostane třeba jen tři měsíce, bude během finále v trestnici.
Kámo, dostala ses do finále.
Pamatuješ? Tvá pyramida ze slonů čeká na finále.
Příští týden je finále boxu: 15. prosince.

Citáty ze zpravodajství a publicistiky

Konec konců, kdo by předvídal finále Mistrovství světa ve fotbale mezi Francií a Itálií?
Evropané, kteří finále sledovali, zřejmě znali jen málo egyptských hráčů, avšak Egypt byl přesto mnohem lepší a zasloužil si vyhrát.
Vampnbsp;květnu 2008 porazilo Rusko ve finále mistrovství světa vampnbsp;hokeji Kanadu a získalo titul.
Během finále mistrovství Asie v roce 2004, v němž se utkala Čína s Japonskem, měli na sobě čínští příznivci japonské vojenské uniformy ze 30. let, jimiž chtěli vyjádřit své nepřátelství vůči japonskému týmu.
Avšak stagnace je pouze zárukou toho, že dluhy porostou, že ekonomická normalizace nenastane a že finále třetího dějství bude o to mohutnější.
Brazilci protestovali před fotbalovými stadiony proti brazilskému pořadatelství mistrovství světa v roce 2014 - a to i ve chvíli, kdy jejich reprezentace drtila Španělsko ve finále Poháru konfederací.
Dvacáté století, ovládané nejprve hrstkou států, pak během studené války dvojicí států a ve finále na jejím konci americkou převahou, vystřídalo století jedenadvacáté, jemuž nevévodí nikdo.